ENG | RUS
Возврат на главную страницу Новости Биография В.В.Салыгина Работа В.В.Салыгина в Верховной Раде Фотогалерея Обратная связь
ВЫСТУПЛЕНИЯ И ПУБЛИКАЦИИ
19.09.2008
Проведення в Україні ЄВРО-2012 залежить тільки від нас самих. І ми повинні це твердо усвідомлювали

Матеріали прямого ефіру голови Харківської обласної ради Васілія Салигіна на обласному державному радіо, 19.09.2008

- Доброго вечора, шановні радіослухачі! В студії ведучий Ігор Яворський. У прямому ефірі першого каналу вечірня передача Служби новин за участю голови Харківської обласної ради Васілія Салигіна.

Доброго вечора, Харківщино! Доброго вечора, харків’яни!

- Васілію Вікторовичу, сьогодні на військовому арсеналі в Лозовій побували члени Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань з’ясування обставин постачання до Грузії української військової техніки. Йдеться про порушення чинного законодавства і норм міжнародного права. Як ця проблема стосується Лозової і що вдалося з’ясувати комісії, якщо ви маєте такі дані?

Як голова обласної ради я супроводжував народних депутатів України, тим більше, вони мої однопартійці. Народні депутати – члени Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з’ясовували причини, обставини, наслідки надзвичайної події, щоб таке більш ніде не повторилося. Також членів комісії Верховної Ради дуже турбувало, в яких умовах перебуває населення, як відбувається ліквідація наслідків лиха.

В Лозовій депутати спілкувалися з військовими, робітниками військової прокуратури, із місцевими жителями. Вони з’ясовували, чи дійсно причина пожежі в тому, що загорілося сміття, чи, можливо, існує інша причина. Якого вони дійшли висновку, я прогнозувати не буду. Наскільки мені відомо, сьогодні близько 16 години 20 хвилин у прес-центрі «Статус кво» вони давали прес-конференцію за результатами поїздки. Зі слів членів комісії, висновок комісії буде готовий 12 або 14 жовтня. Про нього повідомлять на пленарному засіданні Верховної Ради України.

- До речі, щодо Лозової. Який нині настрій у мешканців цього міста і що на сьогодні зроблено для допомоги тим, хто постраждав від вибухів боєприпасів?

Тривають відновлювальні роботи. Але, на жаль, як повідомив мені начальник фінансового управління облдержадміністрації Сергій Овсянников, кошти, що були виділені обласною радою на позачерговій сесії, яка проводилася в Лозовій, тільки сьогодні були направлені до Лозівського, Близнюківського районів та міста Лозова.

- Чи є якісь дані стосовно того, чи надходили обіцяні кошти від Уряду?

Як сказав мер Лозової, який сьогодні нас зустрічав разом із заступником голови районної ради, кошти від Уряду не надійшли, тому що є процедура, збираються відповідні документи. Але роботи ведуться. Я бачив, що у Лозівській школі №8 встановлюються нові вікна, ведуться відновлювальні роботи. Скільки витримають будівельні організації, виконуючі ці роботи за власні кошти, навіть мер точно відповісти не може.

Щодо настрою людей, то сьогодні в Лозовій не було багатолюдно, тому що йшов дощ. Краще б він йшов тоді, коли сталося це лихо, можливо, і не було б такої біди.

- Нещодавно ви побували у Валківському районі на святі, присвяченому 65-й річниці визволення району від німецько-фашистських загарбників. Ваші враження від перебування на Валківській землі. Які проблеми сьогодні найбільше турбують ветеранів Великої Вітчизняної війни?

На Валківщині не тільки відзначалося свято 65-річчя визволення району. Я був присутній на фестивалі ветеранських хорів «Згадаймо ті роки», який було приурочено до 65-річчя визволення області (днями визволення відзначила ще ціла низка районів області). Завершення визволення області відбулося у Зачепилівському районі, коли з Харківської землі було вигнано останнього німецько-фашистського загарбника.

Занепокоєння викликає те, що ми не користуємося тим щастям, що сьогодні маємо змогу спілкуватися із ветеранами, що ми приділяємо такому спілкуванню з ними мало уваги. Не кажучи про соціальний захист, якого вони потребують.

Поздоровляючи ветеранів – тих, хто звільняв нашу землю, ніс Прапор Перемоги до Берліну, - я сказав, що для нас дуже велика честь бути поруч із вами, навчатися у вас мужності, стійкості, безмежній любові до своєї Батьківщини, свого народу, своєї землі. Ці люди викликають гордість.

- Якусь допомогу планується надавати ветеранам? Яких заходів вживає обласна рада? У Валках було висловлено ідею присвоєння Харківщині звання «Області бойової Слави».

Таку ідею висловили не тільки у Валках, цю ідею висловлювали й у Барвінково. Але це належить до компетенції Верховної Ради.

Ми будемо над цим працювати, зробимо відповідні звернення. Ви знаєте, що ми добилися того, що меморіальний комплекс «Висота маршала Конєва» отримав статус національного.

Валківчани звернулися також із проханням добудувати Будинок культури у місті. Я запропонував міській та районній раді присвоїти цьому будинку ім’я Воїнів-визволителів і тоді ми не будемо мати права його не добудувати.

- До речі, про ініціативи. 16-го вересня Ви підписали розпорядження про скликання пленарного засідання чергової сесії обласної ради, яке відбудеться 22-го жовтня. Як витікає з опублікованого на сайті облради порядку денного, одним з пунктів депутатам пропонується заслухати звіт голови Харківської облдержадміністрації Арсена Авакова «про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку Харківської області, обласного бюджету і здійснення обласною державною адміністрацією делегованих їй обласною радою повноважень за 2-й – 4-й квартали 2006-го року та за 2007-й рік». Дати вражають, особливо, коли врахувати, що зараз добігає кінця 3-й квартал 2008-го року. На Вашу думку, цього разу вдасться заслухати звіт Арсена Авакова у сесійній залі, чи, як стверджує народна мудрість, обіцяного 3 роки чекають?

По-перше, це не ініціатива, це робота голови обласної ради скликати сесії обласної ради. Закон про місцеве самоврядування каже, що сесії мають скликатися не рідше ніж раз на три місяці. Але накопичується стільки питань, що ми вимушені їх скликати частіше. Окрім того, є такі випадки, як це було в Лозовій, коли скликається позачергова сесія.

Щодо звіту губернатора. Коли губернатор звітував у 2006 році, його роботу було визнано незадовільною, потім довго тривали суди. На початку цього року до обласної ради надійшов звіт губернатора, його було розглянуто в комісіях. Звіт не влаштував депутатів в тому вигляді, в якому він надійшов, і депутати відправили його на доопрацювання. Але за регламентом обласної ради та законом про місцеве самоврядування, законом про облдержадміністрації губернатор повинен звітувати не менш ніж один раз на рік перед депутатами обласної ради. Я направив відповідного листа голові облдержадміністрації і в мене поки немає таких даних, що він не буде звітувати.

- А Звіт, який був направлений на доопрацювання, був за 2006 чи за 2007 рік.

Це був звіт за половину 2006 року і за 2007 рік. Звіт надійшов тоді, коли були зведені статистичні дані та підбиті підсумки за 2007 рік. Тепер є всі підстави заслухати звіт за ті квартали 2006 року, за які губернатор не звітував, за 2007 та практично за перше півріччя 2008 року.

- Якщо все ж-таки депутати звіту не почують, чи ініціюватиметься висловлення недовіри голові Харківської облдержадміністрації і який, взагалі, на ваш погляд, шанс такого розвитку подій?

Я не прогнозую того, що звіту не буде. А враховуючі, скільки було судів, і те, що обласна рада програла суд в останній інстанції – Верховному Суді України, я не хочу робити прогнози, щоб ніхто не сказав, що я когось захищав чи упереджено агітував проти когось голосувати.

Свою громадянську позицію, позицію голови обласної ради, депутата я висловлю на засіданні фракції та на пленарному засіданні сесії.

- Депутати були незадоволені звітом. Як би ви особисто оцінили виконання програми соціально-економічного розвитку?

Я не казав, що депутати були не задоволені тим, що побачили у звіті. Депутати були незадоволені тим, що у звіті не було відображене повністю все. Звісно, вони хотіли б бачити повну картину, вони мають не це право, і я в цьому їх підтримую. Для того, щоб давати оцінку роботі, потрібно бачити все.

- Нещодавно в облдержадміністрації вшановували наших олімпійців-харків’ян.

Наших олімпійців-харків’ян вшановували не в облдержадміністрації. Я вдячний керівництву Харківської національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого - і Василю Яковичу Тацію, і Володимиру Володимировичу Сташису - за те, що вони надали можливість вшанувати олімпійців у Палаці студентів академії.

Олімпійці були відзначені і відзнаками облдержадміністрації, і відзнаками обласної ради. У зв’язку з тим, що в нас вже є Почесний громадянин області двократний олімпійський чемпіон Юрій Поярков, я запропонував громадськості вносити пропозиції про присвоєння звання Почесного громадянина Харківської області Яні Клочковій та Віктору Рубану, який став олімпійським чемпіоном в Пекіні. Вважаю, що ми вже із запізненням вносимо ініціативу про присвоєння Яні Клочковій звання Почесного громадянина області.

- Грошові допомоги, премії, звичайно, стимулюють наших спортсменів. Але на ваш погляд, чого не вистачає для того, щоб спорт розвивався, більш прогресував?

Перш за все, давайте казати відверто, сьогодні не кращі економічні часи переживає не тільки економіка України, а й світова економіка. Але навіть при цьому в світі приділяється значна увага розвитку спорту, розуміючі те, що це майбутнє нації, що це здоровий народ, здорова, міцна країна, яка впевнено дивиться у майбутнє.

Та спортивна база, яка є сьогодні, та заробітна плата, яку отримають наші тренери, ті умови, які створені для спортсменів (взяти хоча б забезпеченість житлом), все це залишає бажати кращого.

Але виходимо з існуючих можливостей. Сьогодні потрібно і медицину піднімати, і в галузі освіті існує багато невирішених питань. Ми бачимо, скільки доріг потребує ремонту. І селу обов’язково потрібно допомагати, і метрополітен будувати… Як розірватися між всіма цими потребами? Сподіваюсь, нам вдається знаходити золоту середину. На все можна знайти кошти, якщо підходити до вирішення цих питань дійсно по-мудрому, по-державному, відкидаючи певні амбіції.

Потрібно більше дбати про спорт, про молодь, яка займається спортом. Тоді буде менше і наркоманії, і злочинності. І головне - буде тверда впевненість у  майбутньому країни, адже ми сьогодні готуємося до Євро-2012. Ця подія  знакова, це «низький старт» на довгу дистанцію для нашої країни.

- До речі, щодо питання, чи відберуть в України право проводити Євро-2012 чи не відберуть?

Якщо я не помиляюся, вчора чи сьогодні пройшло засідання Європейської Федерації футболу. Поки що питання так не стоїть. Чи буде в Україні проходити Євро-2012 чи ні, залежить тільки від нас. Це не залежить не від кого. І я хотів би, щоб ми всі дуже твердо це усвідомлювали.

- На ваш погляд, Харківщина встигне, зможе, впорається?

На мій погляд, Харківщина не тільки встигне і зможе. На мій погляд, Харківщина буде не резервним, а одним з тих основних міст, де буде проходити Євро-2012.

- На початку тижня в Україні відзначався День рятувальника. Завтра виповнюється 20-та річниця з дня створення на Харківщині обласної громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна», а в неділю православні відзначатимуть Різдво Пресвятої Богородиці. Васілію Вікторовичу, який відгук ці події знаходять у вашому серці?

Почну з того, що поздоровлю всіх віруючих і всіх харків’ян з Різдвом Пресвятої Богородиці. Хай це свято принесе полегшення в ті родини, які втратили своїх близьких у зв’язку зі страшним  лихом, яке сталося на Чорнобильській атомній станції. Хай воно полегшить долю і участь рятівників, які були учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Хай це свято полегшить долю всіх рятівників, які стають на бій – інакше не можна сказати – з тим лихом, яке може несподівано виникнути, і виникає, на превеликий жаль, і в маленьких селах, і в масштабах всієї країни.

Хай  свято Різдва Пресвятої Богородиці буде святом, перш за все, для  людей, які роблять таку добру справу – захищають тих, хто потребує захисту. Я бажаю їм міцного здоров’я, наснаги, віри. А всім харків’янам, мешканцям Слобожанщини я бажаю всього найкращого – сили, родинного щастя, доброго майбутнього всім нам і нашій країні. І головне – мирного неба і яскравого сонця над нашими головами. А ще – твердої віри в те, що всі ті негаразди, що існують, ми здолаємо. Здолаємо, не дивлячись ні на що. Треба тільки не втрачати віри в себе та не зраджувати своїм принципам - принципам моралі, віри та духовності. А Господь Бог хай допомагає нам в цьому.

- Дякую. На жаль, час, відведений для нашої передачі, вичерпано. Нагадую, що гостем Харківського державного обласного радіо був голова обласної ради Васілій Салигін.

Хай щастить тобі, Харківщино!

Версия для печати Переслать

архив
 
Предыдущий месяц Ноябрь, 2020 Следующий месяц
 
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Вс
 
             1
 2  3  4  5  6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23
24
 25  26  27  28  29
 30            
 
вверх назад  
Персональный веб-сайт Василия Викторовича Салыгина