ENG | RUS
Возврат на главную страницу Новости Биография В.В.Салыгина Работа В.В.Салыгина в Верховной Раде Фотогалерея Обратная связь
ВЫСТУПЛЕНИЯ И ПУБЛИКАЦИИ
26.09.2008
Депутати обласної ради працюють над розробкою Комплексної програми газифікації Харківської області

Матеріали прямого ефіру голови Харківської обласної ради В.Салигіна на обласному державному радіо, 26.09.2008

- На першому каналі служба новин. Слухачів вітає журналіст Володимир Завада. Сьогодні у прямому ефірі традиційна передача за участю голови Харківської обласної ради Васілія Салигіна. Доброго вечора, Васілію Вікторовичу!

Доброго вечора, шановні харків’яни, рідна Харківщина!

- На вихідних відбувся Великий Слобожанський ярмарок, в якому брали участь представники декількох країн, в тому силі з Російської Федерації. А цього тижня, ми знаємо, харків’яни демонструють свій науково-технічний потенціал в Санки-Петербурзі і Московській області. Як вважаєте. Є користь від таких заходів?

На ярмарку дійсно були посол Російської Федерації Віктор Степанович Чорномирдін, представники інших країн. Але я хотів би зосередити увагу на тому, що на Слобожанському ярмарку в основному були представлені підприємства агропромислового комплексу Харківщини, які, можна твердо і впевнено сказати, з гордістю виставляли свою продукцію, з гордістю демонстрували свої досягнення поруч з науково-дослідними підприємствами Харківщини.

Користь від таких заходів, від такого спілкування, звичайно ж, є, і велика. І те, що в Санкт-Петербурзі і Московській області зараз проходять заходи, де харків’яни демонструють свій науковий потенціал, це дуже добре, це є обмін передовим досвідом, це є яскравим свідченням дружніх стосунків двох братніх народів - російського та українського, - свідченням міжнародного визнання України як європейської, незалежної держави, яка має довге і впевнене майбутнє.

Вітаючи учасників Слобожанського ярмарку, я побажав, щоб колись наш Слобожанський ярмарок був таким же відомим в Україні та й в світі, як Сорочинський ярмарок. А може й відоміше.

- Цього тижня Харківщину відвідало декілька послів іноземних держав. Ви особисто зустрічалися з послом Німеччини. Про що йшла мова. Чи відбулись якісь домовленості?

По-перше, посол Німеччини був нещодавно призначений в Україну. Він відвідував Харківщину як друге місто після Києва. Його візит проходив у рамках тижня німецької культури. Мова йшла про співпрацю, про німецькі інвестиції, посол цікавився багатьма питаннями. Йшла мова про культуру, про обмін досвідом, про співпрацю в медичній галузі, в галузі енергозбереження. На Харківщині сьогодні вже працюють багато німецьких підприємств.

Також пане посол підняв питання повернення релігійній громаді приміщень лютеранської церкви, звичайно, в правовому полі.

- Така в нас в Харкові є?

Є, харків’яни знають.

- Запитували, як ми готуємося до Євро-2012?

Ви знаєте, ми самі інформували, і ми впевнені в тому, що Євро-2012 обов’язково буде проведено в Харкові. І я особисто впевнений, що Харків з резервного міста буде переведений до списку основних міст.

- На засіданні постійної комісії з питань соціальної політики і захисту населення прийнято рішення про надання фінансової допомоги мешканцям міста Цхінвалі. Це будуть кошти з обласного бюджету?

Безумовно, комісія не може спрямувати кошти з державної субвенції. Це можуть бути кошти тільки з місцевого бюджету. Але це рішення комісії ще повинно бути затверджено сесією. Я впевнений, що це питання буде винесене на пленарне засідання сесії, яке відбудеться 22 жовтня.

Хочу звернутися до харків’ян: давайте цінувати той мир і злагоду, які є в суспільстві, і сприяти їхньому укріпленню на нашій харківській землі і в цілому в Україні.

- Названа комісія також підтримала товариство глухих. Напевно наші інші організації людей з особливими потребами мають проблеми, які згадують навіть лише напередодні свят?

Я не хотів, щоб так ставилося питання. Ми завжди пам’ятаємо про людей і з обмеженими можливостями, і про людей, які потребують слухові апарати, про інвалідів і про пільгові категорії, про афганців і про чорнобильців – це повсякденна робота обласної ради та цієї постійної комісії зокрема. І користуючись нагодою, я хотів би висловити подяку заступнику голови комісії, депутату обласної ради Шевирьову Володимиру Костянтиновичу, який віддає цій справі серце і душу, дуже багато працює в цьому напрямку. І повірте мені, що це не від свята до свята, це не для галочки. Це послідовна, логічна робота.

- До речі. До нас часто дзвонить слухачка Тамара Федорівна, яка казала, що необхідно більше уваги звертати до сліпих.

Знаєте, я з нею повністю погоджуюсь. Люди, які не мають зору, дійсно заслуговують уваги, і не тільки з боку органів місцевого самоврядування, але й органів виконавчої влади та, в першу чергу, з боку держави.

- Минулої суботи ви зустрічались з чорнобильцями. Вас навіть було нагороджено вищою відзнакою організації «Союз Чорнобиль Україна» орденом «Чорнобильський Хрест: Мужність. Честь. Гуманність». Сьогодні вранці ви зустрічались з афганцями і обговорювали питання соціального захисту воїнів-афганців та членів їхніх сімей. Наскільки вдається допомогти цим категоріям громадян у вирішенні їхніх повсякденних проблем?

З афганцями ми домовились, що найближчим часом ми проведемо засідання Асоціації органів місцевого самоврядування, президентом якої я являюсь. Під час зустрічі мова йшла про те, що сьогодні не виділяються кошти навіть в обсязі тієї програми, яка існує. Це понад 200 тисяч гривен. Йшла мова про те, що організації афганців потрібен спеціальний автобус, бо є люди, які не можуть доїхати навіть до лікарні.

З чорнобильцями ми також говорили про ті проблеми, які сьогодні їх турбують – про допомогу, про соціальне забезпечення, про захист, про забезпечення житлом.

- Днями пройшла інформація про спробу рейдерського захвату лісу в Дергачівському та Харківському районах. Поясніть, будь ласка, слухачам про що конкретно йде мова.

Про це йшлося на апаратній нараді, яку проводив голова Харківської облдержадміністрації на початку цього тижня. Наскільки мені відомо, про це проінформовані всі правоохоронні органи та судові інстанції. Хтось вишукує прогалини в законодавстві України, щоб забрати ліси у власність. Ліси, які належать народу, які належать мешканцям Харківської області.

- Відбулися урочисті прийоми до дня машинобудівника та дня туризму. Чи є сьогодні чим пишатися Харківщині в машинобудуванні?

Безумовно, є, тому що є показник росту виробництва в галузі машинобудування. Харківщина - столиця як інтелектуальна, студентська, так і машинобудівна, і досягнення харківських машинобудівників дуже переконливі.

Я поздоровляв їх зі святом, але я висловив занепокоєність тим, що йде дуже слабка підготовка кадрів для майбутньої роботи на цих підприємствах. Головне, щоб ми незабаром не опинилися з тим, що в нас немає висококваліфікованих фрезерувальників, слюсарів, токарів і людей багатьох інших спеціальностей. І щоб не сталося так, щоб тім, хто ще хоче навчатися, було ні у кого набратися досвіду.

Що стосується туризму. Поздоровляючи сьогодні представників турфірм, я казав, що в багатьох країнах надходження до бюджету від туризму є провідними та вагомими. Я побажав, щоб більше туристів приїздило в Україну. А для цього ми потрібні створити умови.

- У понеділок у Будинку рад відбудеться ваш черговий особистий прийом громадян. З якими проблемами частіше за все приходять до вас люди? Чи вдається хоча б частково їм допомогти у вирішенні цих проблем?

Знаєте, люди йдуть з різними проблемами, і це буде дуже нелегкий прийом. Тому що понад 50 чоловік вже записано на прийом, і їм дані підтвердження того, що вони будуть прийняті.

Спектр питань широкий: питання соціальної допомоги, юридичні консультації, сільські голови приходять з питаннями щодо розширення меж своїх населених пунктів… Безліч питань! Люди йдуть до мене як до голови Харківської обласної ради з будь-якими питаннями.

- Тобто, сьогодні соціальний захист ще не досить на високому рівні?

Те, що соціальний захист бажає кращого, це безумовно. Але проблеми людей потрібно вирішувати. І для цього не завжди потрібні кошти. Потрібно просто прибрати ті бюрократичні чинники, які стоять на заваді успішному вирішенню цих питань. Навіть, не успішному, а законному, легальному та своєчасному.

Завжди, коли я провожу прийом громадян, я запрошую начальників чи заступників начальників обласних управлінь, і мені вдається вирішувати питання тих людей, які приходять на прийом. Якщо не в повному обсязі, то у максимально можливому.

- Напередодні зими, напевно, всіх хвилює газове питання. Ціни на газ зростають та на електрику також.

Ці проблеми, з одного боку, більше відносяться до компетенції Уряду, виконавчої влади. Але ми також не відсторонюємося від вирішення цих питань. Тому що нами делеговані повноваження Харківській обласній держадміністрації, і ми маємо право з неї спитати. В першу чергу, сьогодні проблема початку опалювального сезону актуальна для дитячих садочків, лікарень, шкіл, будинків ветеранів тощо.

- Ми знаємо, що ще багато районів області мають низький процент газифікації.

На превеликий жаль, це так. Щоб не було суперечок та звинувачень у необ’єктивності, депутати під керівництвом голови комісії з паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної ради Євгена Мураєва працюють над розробкою Комплексної програми газифікації Харківської області.

- А яка ваша думка стосовно того, що Мінпаливо планує у майбутньому побудувати 22 атомні енергоблоки, аби зменшити споживання газу?

Ви знаєте, якщо ці атомні блоки будуть безпечними для мешканців України, якщо вони будуть збудовані з урахуванням останніх досягнень, то все, що спрямовано на користь людей, на зростання добробуту людей, я сприймаю позитивно.

- Завтра Харківський цирк буде відзначати свій 125-річний ювілей…

Знаєте, в мене ще з дитячих років добре відношення до цирку. Я пам’ятаю ще старе приміщення цирку, яке знаходилось біля Південного вокзалу.

Я з великою повагою відношусь до Харківського цирку, до його директора Олексія Анатолійовича Житницького, до тієї роботи, яку вони з такою любов’ю виконують. Я, навіть, не знаю, з чим можна порівняти цирк і ту радість, яку у ньому отримають діти.

На протязі декількох місяців під патронатом Віктора Федоровича Януковича ми проводили акцію «Даруймо радість дітям». В рамках цієї акції близько 40 тисяч дітей – мешканців Харківщини - відвідали вистави Харківського цирку. Ми плануємо продовжувати подібні акції.

Я ще раз бажаю натхнення, творчих успіхів працівникам Харківського державного цирку. Завтра я обов’язково буду у них на святі.

Нас очікує ще одне свято. Це свято людей, яких ми всі добре знаємо, дуже цінуємо, але вони також працюють в нелегких умовах, одержують мізерну заробітну плату. Річ йде про свято – День бібліотекаря.

- Депутати обласної ради якось можуть в своїх регіональних програмах підтримати бібліотечні колективи?

Безумовно, знаєте, в регіональних програмах можна підтримати багато важливих речей, і в тому числі й бібліотечну справу.

Але потрібно розуміти, звідки взяти кошти. Де джерела фінансування програм? Прийдеться збільшити доходну частину бюджету за рахунок підвищення орендної плати для сільгоспвиробника? Або підвищувати податки на розвиток підприємства?

На мій погляд, вихід є. Наповнювати бюджет треба за рахунок прозорого, дійсно в рамках законодавства, аукціонного продажу земель несільськогосподарського призначення.

- Напевно, та вартість продукції, яку реалізують селяни, вона теж повинна мати гідну ціну.

Ви знаєте, коли зменшиться кількість посередників, коли селянин матиме змогу сам реалізувати свою продукцію, коли буде конкуренція навколо продукції, що виробляє наш сільгоспвиробник, тільки тоді це стане можливим. А штучно і нормативними актами ми цього не забезпечимо.

Наша програма добігає кінця. Щоб ви побажали харків’янам?

А взагалі я бажаю всім харків’янам, мешканцям області натхнення, сил, здоров’я, родинного благополуччя. Хочу побажати, щоб всі встигли зібрати врожай, щоб було тепло в домівках, щоб було в оселях що поставити на стіл, щоб люди мали можливість навчатися, працювати, мали можливість насолоджуватися життям. А головне – щоб було щастя і впевненість в майбутньому.

Версия для печати Переслать

архив
 
Предыдущий месяц Ноябрь, 2020 Следующий месяц
 
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Вс
 
             1
 2  3  4  5  6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
23
 24  25  26  27  28  29
 30            
 
вверх назад  
Персональный веб-сайт Василия Викторовича Салыгина