ENG | RUS
Возврат на главную страницу Новости Биография В.В.Салыгина Работа В.В.Салыгина в Верховной Раде Фотогалерея Обратная связь
ВЫСТУПЛЕНИЯ И ПУБЛИКАЦИИ
03.10.2008
На 2009 рік у державному бюджеті поки не передбачено субвенцій Харківській області на соціально-економічний розвиток регіону та енергозбереження

Матеріали прямого ефіру голови Харківської обласної ради Васілія Салигіна на обласному державному радіо, 03.10.2008

- Доброго вечора, шановні радіослухачі! В студії ведучий Ігор Яворський. У прямому ефірі першого каналу вечірня передача Служби новин за участю голови Харківської обласної ради Васілія Салигіна.

Доброго вечора, Харківщино! Доброго вечора, милі мої харків’яни та мешканці Харківської області!

- Васілію Вікторовичу, 1 жовтня відзначався міжнародний День людини похилого віку. За статистикою, нині таким є кожний п’ятий українець. Шоста частина цієї категорії в нашій державі – самотні люди, які залишилися без родин та близьких. Більше половини пенсіонерів потребують постійної допомоги суспільства в повсякденному житті. На Вашу думку, чому це відбувається, і що би Ви особисто, як керівник депутатського корпусу краю, могли б запропонувати для розв’язання цієї проблеми народним обранцям у Верховній Раді?

По-перше, хотів би сказати – люди не похилого віку, а люди преклонного віку, перед якими ми повинні приклонятися. Тому що саме ці люди є майбутнім нашої країни, як би їх не було, не було їхньої праці, їхнього досвіду, то й в України не було б майбутнього.

Без сумніву, про цих людей потрібно піклуватися не тільки на рівні держави, а й на місцевому рівні. Наш обов’язок – зосередити на цьому якомога більше уваги. Починаючи від медичного обслуговування, догляду самотніх людей, забезпечення пільгових категорій. Та й взагалі, піклування про цих людей. Інколи людині потрібне просто добре слово.

- Васілію Вікторовічу, цей день, це свято співпало із Днем ветеранів. В цей день ви побували в Хорошевському геріатричному пансіонаті, який нині став домівкою майже для трьох сотень жінок віком від 55 до 100 років, при чому 87 з них - інваліди. За Вашою оцінкою, в якому стані зараз перебуває цей заклад – чого вдалося досягти персоналу і що ще необхідно зробити для покращення життєвих умов тамтешніх мешканців? На вирішення яких проблем звернули першочергову увагу особисто Ви?

Там перебуває 296 чоловік. Коли мені відразу почали казати, що у них усе добре, я відповів: я цього не чую, давайте оглянемо, поспілкуємось, назвемо вузькі місця. Хоча повірте, цей інтернат, дійсно, заслуговує поваги, так саме, як і його керівник.

Перш за все, потрібно вирішити питання з очисними спорудами, йде процес відновлення. Серед важливих питань - питання із водопостачанням, питання дозвілля людей, які там знаходяться, своєчасне включення опалення. Там є будівля, яку ще потрібно відремонтувати, її зведено у XVII столітті.

Маю віддати належне керівникові закладу, там проводяться усі необхідні роботи і є надія, що заклад буде одним з кращих на Харківщині.

Люди навіть готові вкладати приватні кошти, але законодавство країни не дозволяє цього робити.

- До речі, якщо ми трохи торкнулися теми опалення, як би ви оцінили стан підготовки області до зимового періоду?

Скажу, що бажав би кращого. Потрібно відходити від статистики, цифр, нормативів, коли на справді холодно. В тому ж Хорошевському пансіонаті, де я був, у приміщеннях 17 градусів, а там мешкають люди преклонного віку. А ще є дитячі садочки, будинки, квартири. Потрібно більше про це дбати. Хоча я знаю, робота ведеться і Харківською облдержадміністрацією, і обласною радою, і Харківською міською радою, мером Харкова.

- Цього тижня в Харкові відбулася нарада депутатів усіх рівнів, присвячена підготовці проекту державного бюджету на наступний рік. Ви брали безпосередню участь в обговорені. Чи відбулися якісь зміни у принципах формування державного, обласного та місцевих бюджетів, і особливо, що стосується виділення субвенцій на економічний та соціальний розвиток районів?

З одного боку, це була нарада, з іншого – навчання, обмін думками. Метою заходу було те, щоб працівники органів місцевого самоврядування надавали своєчасно пропозиції, щоб депутати Верховної Ради від Харківщини, які працюють у бюджетному комітеті (і не тільки в цьому комітеті) могли піднімати такі питання на засіданні бюджетного комітету, а обласна рада ініціювати перед облдержадміністрацією внесення цих подань до Уряду.

Щодо принципів формування бюджету, по суті, змін немає, за винятком: якщо в минулому році області було передбачено 73 мільйони гривень на соціально-економічний розвиток регіону, 43 мільйони гривень на енергозбереження. То на 2009 рік таких субвенцій області не передбачено. Передбачено 33 мільйони на соціальний розвиток малим містам та селищам.

Багато говорилось про те, що кошти від автомобільного збору будуть залишатися в громадах, там де мешкають власники. Спільно з облдержадміністрацією ми звертаємося до уряду, щоб частина коштів від перевиконання бюджету залишалася на місцях, щоб певний відсоток орендної плати за користування надрами Харківщини залишався в області.

- Цього разу приймалися якісь рішення стосовно того, чи будуть залишатися якісь кошти у нас в бюджеті?

Поки такі рішення не прийняті. Вони можуть бути прийняті, коли будуть внесені поправки до «Бюджетного Кодексу України». Така додаткова сума до обласного бюджету може становити 180 мільйонів гривень. Не ми приймаємо такі рішення.

- На вашу думку, депутати працюють своєчасно, тобто встигають всі зміни відстежувати, подавати такі пропозиції, тому що минулого року казали, що є затримки і так далі?

Я б сказав, що депутати працюють із випередженням, але, на превеликий жаль, побажання депутатів не завжди враховуються.

- Тобто, коштами, як і раніше, будуть розпоряджатися з центру?

Нам обіцяють, що ми зможемо такі питання вирішувати на місцях. На місцях видніше, куди спрямовувати кошти. Але поки це обіцянки.

- Будемо сподіватися, що ситуація все ж таки зміниться. Як би Ви прокоментували заяву Харківського міського голови Михайла Добкіна стосовно того, що керівництво обласної ради мало б приймати більш ефективні рішення для територіальної громади обласного центру?

Я відношуся до цього із порозумінням. Тому що так, як Харківський міський голова вболіває за територіальну громаду міста, так і, наприклад, Чугуївський міський голова вболіває за свою міську громаду. Це зрозуміло, це логічно, коли мер виступає за громаду.

Але я як голова обласної ради піклуюся про всі громади області. А що малося на увазі, я не знаю. На мій погляд, кошти ніколи не можна розподілити так, щоб всі були задоволені. Якщо брати по чисельності населення, виходить одне, якщо по площі території – інше. В області не має бути об’єктів своїх або чужих.

- Ну і одне з питань, яке б мені хотілося б вам задати сьогодні. Зараз у різних засобах масової інформації Харкова активно обговорюється тема скликання позачергової сесії обласної ради. Для того, щоб уникнути будь-яких інсинуацій, сформулюю питання наступним чином: який пропонується порядок денний, коли очікувати зібрання депутатів у сесійній залі?

Сьогодні, 3 жовтня, я підписав розпорядження про скликання сесії на вимогу більш ніж однієї третини депутатського корпусу Харківської обласної ради. Засідання відбудеться 7 жовтня о 10.00 у Будинку рад.

Розглядатимуться питання стосовно роботи міліції і нагородження відзнакою обласної ради «Слобожанська слава», а також розділ різне і депутатські запити. Я підписав це розпорядження згідно регламенту. Також згідно регламенту за пропозицією депутатів, якщо це буде прийнято більшістю голосів, до порядку денного можуть бути внесені інші питання.

- Наскільки я зрозумів, перше питання буде стосуватися пана Развадовського? І друге питання стосуватиметься його ж, там йдеться про відкликання Почесної відзнаки обласної ради «Слобожанська Слава»?

Я б не пов’язував роботу міліції з роботою тільки керівника – це багатотисячний колектив, який щоденно виходить на боротьбу зі злочинністю.

Згідно регламенту ми можемо заслухати інформацію з цього приводу.

Стосовно ж «Слобожанської слави», дійсно, надійшла пропозиція відкликати цю нагороду. Але я хочу повідомити харків’ян, що за поданням профільної постійної комісії обласної ради - комісії з питань забезпечення законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та організованою злочинністю - з дотриманням всіх регламентних вимог моїм розпорядженням було нагороджено Развадовського Почесною відзнакою Харківської обласної ради «Слобожанська слава» за значний внесок у розкриття злочинів.

Ми знаємо, що знайшли, якщо я не помиляюся, вбивць батька й сина Ігнатенків в Лозівському районі. Але, в першу чергу, почесна нагорода була вручена за те, що був забезпечений повний порядок під час того лиха і тієї трагедії, що спіткала Харківщину, під час вибухів на арсеналі в Лозовій.

І сьогодні, вибачте, як у фільмі «Свадьба в Малинівці» - прийшли білі чи червоні, - крутити цю пілотку на голові не зовсім етично.

- Тобто, депутати не погоджуються з таким формулюванням?

Я не коментую. Я такий же депутат обласної ради. Кожен депутат має право на свою думку.

- Дякую. Ще одне запитання, можливо воно буде неприємне для вас, але все ж таки… На сайті обласної ради з’явилося повідомлення, в якому ви спростовуєте чутки про свою добровільну відставку з  посади голови обласної ради.

Дослівно я сказав наступне: я не напишу заяву за власним бажанням про складення з себе повноважень голови обласної ради, тому що це буде зрадою мешканців трьохмільйонної Харківської області. Тому що, коли мене обирали на посаду голови обласної ради, мене обирали представники різних політичних сил. За моє обрання проголосувало 116 депутатів. Це були представники різних політичних сил, яким виборці надали право і довіру представляти їхні інтереси в обласній раді. І моє обрання відбулося згідно регламенту. Якщо є підстави для того, щоб така пропозиція була внесена, то згідно регламенту вона буде проголосована.

Окрім того, щоб ініціювати підняття цього питання потрібно не менше двох третин депутатського корпусу – не менше, ніж 100 депутатів повинні проголосувати за це, - повинні ще бути законні підстави для розглядання цього питання. На чому базується ця ініціатива щодо мого відкликання? Тому що я комусь не догодив, не став, так би мовити, ручним? Чи, може, не став виконувати чиїсь команди чи чиюсь волю? Не думаю, що депутати дійшли до цього. Я впевнений, що час дасть відповідь на всі ці питання.

- Можливе винесення цього питання на розгляд цієї позачергової сесії?

Це залежить від рішення, яке прийме депутатський корпус.

- Дякую. Ще маємо кілька хвилин. Мабуть, у вас є якісь побажання, які ви б хотіли висловити напередодні професійного свята вчителів.

Хочу низько вклонитися всім освітянам – працюючим в дитячих садочках, школах, вищих учбових закладах, які віддають душу, серце, енергію своїм вихованцям. Тим, хто виховує майбутні покоління нашої країни в дусі безмірної любові до свого народу,вчить вшановувати пам'ять тих, хто загинув від німецько-фашистських загарбників, постійно нагадує про недопустимість перекручування історії нашої держави.

Хочу подякувати їм за працю, за те душевне тепло, яке вони вкладають в серця і розум своїх вихованців. Саме від молоді залежить наше майбутнє, те, в якій країні ми будемо жити, де будуть жити вони самі. Саме від вчителів залежить, якими принципами молоді люди будуть керуватися в своєму подальшому житті. Саме зараз повинні бути привиті принципи моралі, духовності, поважного відношення до дорослих, до ветеранів, чесного відношення до історії своєї країни.

До речі, нещодавно я зустрічався із випускниками, педагогічним колективом своєї рідної школи, зараз вона має назву Дергачівський ліцей №2.

Тож хочу побажати людям щастя, добробуту, запевнити їх у тому, що ми живемо у щасливі мирні часи. Бо немає нічого жахливішого в світі, ветерани мене підтримають, ніж війна. Ми сьогодні маємо змогу навчатися, виховувати дітей, працювати, насолоджуватися життям під мирним небом. А всі політичні негаразди – це тимчасові явища, на які не потрібно відволікатися.

Нам потрібно будувати міцну, заможну, незалежну державу з гордим ім’ям Україна. Країну, яку знають і поважають у світі.

Також користуючись нагодою, хочу привітати всіх вболівальників харківського футбольного клубу «Металіст» з перемогою над турецьким клубом «Бешикташ» із рахунком 4:1 та з виходом команди у груповий турнір Кубка  УЄФА. Як й більш ніж 37 тисяч глядачів, я вчора також був присутній на стадіоні.

Нам всім разом я хотів би побажати, щоб Харків перетворився з резервного міста в місто, де відбуватимуться матчі фінальної частини футбольного чемпіонату Євро-2012. Це буде потужний імпульс для гідного розвитку нашої країни і нашого суспільства. Це буде вже зовсім інша сторінка –приємна сторінка в історії нашої країни.

- Дякую, Васілію Вікторовичу. І на цій приємній ноті ми закінчимо нашу передачу. Нагадаю, що гостем нашої сьогоднішньої програми був голова Харківської обласної ради Васілій Салигін.

Хай щастить тобі, Харківщино!

Версия для печати Переслать

архив
 
Предыдущий месяц Ноябрь, 2020 Следующий месяц
 
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Вс
 
             1
 2  3  4  5  6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23
24
 25  26  27  28  29
 30            
 
вверх назад  
Персональный веб-сайт Василия Викторовича Салыгина