ENG | RUS
Возврат на главную страницу Новости Биография В.В.Салыгина Работа В.В.Салыгина в Верховной Раде Фотогалерея Обратная связь
ВЫСТУПЛЕНИЯ И ПУБЛИКАЦИИ
05.11.2008
Заступник голови обласної ради від БЮТ має поїхати до прем’єра та сказати: «Що ви робите, вас люди проклинають на Харківщині!»

Матеріали прямого ефіру Васілія Салигіна у  програмі "Pro&Contra" на телеканалі ОТБ, 05.11.2008

- Доброго вечора, шановні друзі. Я радий вас вітати. Мене звуть Андрій Барташов, ведучий проекту "Pro&Contra". Це політичне ток-шоу. Щотижня ми говоримо на важливі теми, зважуємо всі "за" та "проти" та шукаємо вірні відповіді виключно на непрості питання. Сьогодні в нас у гостях людина, яку особисто я дуже радий бачити у нашій студії вже не в перше. Це пан Васілій Салигін, депутат обласної ради. Доброго вечора!

Доброго вечора, шановна Харківщина, шановні харків’яни! Доброго вечора, Андрію!

- Васілію Вікторовичу, дійсно, певний час не бачилися, за цей час відбулися певні зміни. Як ся маєте? Чим зараз займаєтесь? Що у Вас в житті зараз відбувається взагалі?

Я живу, працюю. В обласній раді працюю в комісії соціального захисту населення. А взагалі - працюю в Верховній Раді України.

- Можна трошки детальніше про Ваш робочий день, який він зараз?

Я можу сказати, що він напружений. Можливо, навіть, стало більше часу для того, щоб втілювати свої задуми, свої ідеї, які спрямовані на користь людям, на подолання проблем, які сьогодні існують у суспільстві. Є час подивитися під іншим кутом на події, які проходять.

Ви знаєте, коли сидиш і дивишся на залу увесь час з президії, - це одне розуміння, одне бачення, одні думки. Але коли ти дивишся на президію із зали - це зовсім інше! І я вважаю дуже корисним для людини, подивитися на те, що проходить у політичному і в суспільному житті з різних ракурсів, для того, щоб бачити якнайповнішу картину. Сьогодні в мене більше часу для спілкування з людьми. І це спілкування викликано не тільки тим, що говориш десь з високої трибуни чи зустрічаєшся з аудиторією в зібраній залі для того, щоб поздоровити людей (що для мене завжди було високою честю).

Я Вам скажу, як я був душею і серцем з харків’янами, так і залишаюсь. Мій досвід, мої знання завжди будуть працювати на благо Харківщини.

- Ви сказали, що зараз слушний час подивитися на те, що відбувається, під трохи іншим кутом.

Я сказав, що дуже корисно для людини подивитися на події під різними кутами зору, на події, учасником яких ти був, є чи будеш.

- Ви побачили зараз щось інше, може якісь свої помилки, коли Ви були головою облради?

Не для кого не секрет, я казав це і раніше: я не виключаю якихось помилок під час роботи на посаді голови обласної ради. Я казав, у тому числі на прес-конференціях: відбувається спроба політизації вищого представницького органу – Харківської обласної ради. Не можна перетворювати орган, який повинен вирішувати проблеми населення, повинен негайно вирішувати питання, які турбують людей, на якийсь, вибачте мені, «камеді-клуб» і дозволяти втрачати дорогоцінний час за кошти бюджету на різного роду нісенітниці.

- Ви вважаєте, в нинішній обласній раді буде менше політики?

Я думаю, ми подивимося на те, що буде в нинішній обласній раді. Але я бажаю, і впевнений в тому, що вона буде працювати. Тому що залишається менше часу напередодні наступного року президентських виборів…

- …І ймовірно до Верховної Ради...

Сам час, політична ситуація в Україні не дозволить. І, напевно, деякі політичні сили, які знаходяться в облраді в меншості, будуть використовувати трибуну обласної ради для своїх політичних цілей. Я впевнений, що цього не дозволять і голова обласної ради Сергій Іванович Чернов, який був моїм заступником, який є справжнім фахівцем; і колектив, і депутатський корпус, перш за все, більшість якого є за Партію регіонів, членом якої я є. І зразу скажу, щоб відкинути різного роду плітки і спекуляції: я назавжди залишатимуся з Партією регіонів, і всі різного роду балачки, я вже казав, я їх розцінюю як образи. Для мене існує одна партія, в яку я прийшов в нелегкі часи, і яка, на мій погляд, і моє суворе переконання, здатна сьогодні навести лад в країні. Тому що я сьогодні не бачу на політичному горизонті чи обрії країни іншої людини, крім Віктора Федоровича Януковича, яка б володіла такою силою, мудрістю та досвідом.

- Василю Вікторовичу, як Ви вважаєте, чи не зашкодить Партії регіонів той факт, що Ви зараз не є головою облради? Я маю на увазі, принаймні, на Харківщині?

Ви знаєте, я скажу так: зараз головою обласної ради є член Партії регіонів. Це по-перше. А по-друге, це все посади, на які люди обираються. І не важливо, Іванов, Сидоров чи Петров очолює обласну раду. Важливо, щоб людина не відступала від Програми партії, її Уставу та послідовно проводила політику тієї партії, до якої вона належить, якщо, вибачте мене, це не попутчик і не випадкова людина, яка там опинилася.

- Але ж в політиці головну роль грає харизма. Харизми у Вас, певно, було набагато більше, ніж у будь-кого.

На моє переконання, для авторитету і рейтингу партії має значення тільки те, як людина відноситься до виконання своїх обов’язків. Можна мати харизму і вести свою роботу так невдало, що ніяка харизма не допоможе.

- Просто тут не так давно був у гостях депутат, Ваш колега, Абросімов. Він сказав, що у світі виборів до Верховної Ради, чергових чи позачергових, які все ще можуть відбутися, Харківщині буде не вистачати Салигіна в виборчій роботі, якщо він не буде займатися організацією виборів, не очолить штаб і таке інше.

Час покаже. Можу запевнити, з огляду на те, що я вісім років був народним депутатом України, обраним по місту Харкову (Фрунзенський та Московський райони), і два з половиною роки працював на посаді голови обласної ради, я не буду стояти осторонь, якщо вибори відбудуться. Усі свої сили і енергію я буду віддавати для того, щоб Партія регіонів на Харківщині перемогла, і в тому, що вона переможе, в мене немає ніякого сумніву.

- Як Ви вважаєте, будуть вибори чи ні? Тому що в парламенті якась намітилась консолідація.

Є вірогідність того, що вибори відбудуться весною. Але дивлячись на цей хаос і ту ситуацію, до якої довела країну безглузда, бездарна політика уряду Тимошенко (для мене вона - це барон Мюнхгаузен з косою, тільки бреше, вибачте за такі слова, обіцяє людям, потім когось звинувачує: то їй ті заважають, то інші)…

В мене, знаєте, виникає питання: до Харкова приїздив і Президент України, і Віктор Федорович Янукович, вже знаходячись в опозиції, як народний депутат України, чому за цей час Харківщина не бачила прем’єр-міністра?

- Вона приїздила на відкриття автошляху.

Приїхати на відкриття автошляху, який був побудований ще урядом Януковича, - це не робота прем’єра. Де та відкритість, де та людяність? Я хотів би, щоб вона сьогодні зустрілась з тими колективами підприємств, які зупиняються, з мешканцями міста. Підійшла б і сказала: «А я ж вам по тисячі виплатила!». Як би люди відреагували на цю політику, коли пальне подорожчало, коли сьогодні ціни на врожай немає, коли сільгоспвиробники не знають, що робити: збирати врожай кукурудзи чи залишити його на полі, що буде вигідніше і що буде дешевше.

Мене також турбує сьогодні, а де об’єднання «За Харків»? Я пам’ятаю, всі вулиці були завішані білбордами з підписом одного народного депутата від фракції БЮТ, і як це піарилося. Де сьогодні робота заступника голови обласної ради Андрія Стронова, який представляє фракцію БЮТ в обласній раді? Вибачте мене, коли ти сказав, що будеш працювати для всієї Харківщини, не важливо, спочатку на громадських засадах чи ні, де ж твоя совість? Де ж це об’єднання «За Харків»? Чому сьогодні вони не сидять в приймальні прем’єра і не кажуть про те, що в місті Харкові є будинки, в яких ще не включене опалення, що сьогодні немає надходження коштів?

На нашій пам’яті перше прем’єрство Юлії Тимошенко, коли вона була відправлена у відставку і коли вона плакала, зв’язувала дві стрічки і казала, що вона зрозуміла, що по різні сторони Майдану стояли одні й ті ж люди.

Тому я кажу, що це чистий популізм уряду Тимошенко. Я казав, що ця бездарна політика є геноцидом стосовно народу України. Ще навесні на засіданні у голови Верховної Ради Арсенія Петровича Яценюка я задавав питання Віктору Михайловичу Пінзенику: «Скажіть, шановний, які прогнозні показники Ви закладаєте в бюджет?». Сьогодні ми знаємо, що надходження в бюджет зупинилися. Чому не був створений стабілізаційний фонд? Чому не були розроблені антикризові заходи своєчасно? Але ж уряд і фахівці, і економісти, чому вони не попередили населення про те, що буде криза, що економіка перегріта, чому вони не казали про те, що Україна має експорт 12 мільярдів доларів, а імпорт 26 мільярдів доларів, і чим це загрожує для економіки?

І те, що відбувається сьогодні, повірте мені, це навіть не квіточки, це тільки бутони тієї кризи, яка починається. І ми не повинні сьогодні це замовчувати, не казати про це населенню. Зупинилися металургійні комбінати, і ми бачимо, як сьогодні на будівельних майданчиках стоять крани - це ланцюжкова реакція. Відповідно не буде відрахувань в місцеві бюджети. Місцеві бюджети, в першу чергу, складаються з орендної плати за землю та з податку, який люди чи  організації, що найняли цих людей, сплачують до місцевих бюджетів. І сьогодні влада на місцях вже вимушена піти на те, щоб піднімати питання про зупинення капітального будівництва. А це значить, що країна буде відкинута на декілька років назад. Скільки це років: чи це буде три роки, чи на десять років? Ми не дочекаємося нових лікарень, ми не дочекаємося будівель шкіл. І ми знаємо, скільки коштів було виділено, коли урядом керував Віктор Федорович Янукович, скільки тоді було виділено коштів тільки на газифікацію Харківської області. Тоді на соціально-економічний розвиток області ми отримали понад 300 мільйонів гривень, а що ми отримали сьогодні?

- Васілій Вікторович, чи не запізно говорити про це зараз, адже можна було тим же депутатам від Партії регіонів говорити про це раніше, адже в її складі є досвідчені економісти. Я маю на увазі те, що Партія регіонів оголосила збори рад всіх рівнів, щоб подолати кризу. Чому не можна було її попередити?

Хвилинку, а хто спровокував кризу? Ми пам’ятаємо, коли був уряд Януковича, коли у Верховній Раді на місцях депутатів лежав прапор, коли фракція Юлії Тимошенко само розпустилася - депутати склали мандати і добилися дострокових виборів. І ми знаємо, що коли пішов уряд Януковича, а прийшла Юлія Володимирівна, то в бюджеті було плюсове сальдо, якщо я не помиляюсь, на казначейських рахунках залишалося близько 17 млн. А тепер вони кажуть, що вибори не потрібні.

- Але сьогодні політологи говорять про те, що і у Партії регіонів падає рейтинг, на Харківщині зокрема.

Ви знаєте, політологи багато говорять. Я вірю в соціологічні опитування, що проводять структури, які мають в цьому досвід, які виконують ці дослідження не замовно. Можу із впевненістю сказати, що пониження рейтингу Партії регіонів на Харківщині не існує

- І не має для цього підстав?

І не має для цього ні підстав, не тенденцій. Безглузда та бездарна політика уряду Тимошенко навпроти забезпечує всі підстави для зростання рейтингу Партії регіонів на Харківщині.

- Ми торкнулись з Вами питання кризи, скажіть будь ласка, на Вашу думку, чому так сталося сьогодні, що майже був зірваний опалювальний сезон в Харківській області? В останню мить пан Шаповалов встиг зупинити людей, які хотіли перекрити шлях в Краснограді та Первомайському.

Я 8 років працював в паливно-енергетичному комітеті Верховної Ради України, а коли я був народним депутатом Верховної Ради ІІІ скликання, я був заступником голови паливно-енергетичному комітету, тому в мене є своє бачення. Київські чиновники завжди вижимали з ТЕЦ-5 все що могли. Це можна порівняти з Шебелинкою чи з Юліївкою, де проходить добича газу (ми знаємо, на Харківщині видобувається більше ніж 40% газу).

Коли ТЕЦ-5 буде - і я вважаю це єдиний правильний вихід - передана до обласної власності або до власності міста Харкова, тоді можна й запитувати. А сидячи в Києві, кидаючи сюди якісь контракти, потім на цьому спекулювати, заморожувати людей - я вважаю це злочином. І рано чи пізно цей антинародний уряд понесе відповідь за свій злочин проти народу України і проти мешканців міста Харкова і Харківської області.

- Така проблема, більш чи менш гостра, вона буває кожного року, коли починається опалювальний сезон. Чи не могла місцева влада якось підготуватись все ж таки? Чи просто в неї не було такої можливості?

ТЕЦ-5 - державна організація. Є Теплові мережі Харківського району, Дергачівського, Золочівського, Дворічанського, Балакліського районів, наприклад. Як місцева влада може відповідати за роботу державної ТЕЦ-5, яка знаходиться в підпорядкуванні Уряду України? Як може Харківська влада відповідати за харківський метрополітен, який знаходиться у державній власності? Як вона може розраховувати чи відривати сьогодні від соціально важливих питань кошти для тієї ж ТЕЦ-5, коли люди потребують лікарень, шкіл, соціального захисту? Як вона може втручатися? Те, що ТЕЦ-5 не подає тепло, - це проблема державної компанії ТЕЦ-5.

Хто знає, з чого склалися борги. Але сьогодні не час аналізувати, сьогодні час вирішувати питання. І на моє суворе переконання, сьогодні отой красивий білл-борд потрібно взяти, поїхати до Києва, зібрати депутатів Верховної Ради, в першу чергу, всіх харків’ян, представників місцевої влади, і щоб заступник голови обласної ради від політичної сили БЮТ, який працює сьогодні в обласній раді, сидів в приймальні свого прем’єра і казав «Що ви робите, вас люди проклинають на Харківщині!». Отоді буде відповідь.

І запросити прем’єра в Харків на громадські слухання, на сесію міської ради, на сесію обласної ради.

- На цю саме тему спілкувався, до речі, з паном Кривцовим – віце-мером  Харкова, який просто відверто сказав, що, на його думку, ці дії «Нафтогазу», коли не давали ліміти на газ, не давали почати опалювальний сезон у Харкові, - це один з планів дискредитації взагалі Партії регіонів. Ви таку думку підтримуєте?

Андрію, структура «Нафтогазу» підпорядкована Кабінету міністрів, який очолює Юлія Володимирівна Тимошенко. І прем’єр в змозі і в силах вирішувати питання. А те, що вона робить, робить її уряд, підлеглі їй структури, такі як «Нафтогаз», - це є знущання над Харківщиною.

- Тобто це питання і політичне також, не лише господарче.

Ви знаєте, якщо люди перейдуть до політичних питань такими засобами, то я впевнений, що ніякі крокодилові сльози, ніякі зв’язування стрічок уже не дозволять Тимошенко в черговий раз ввести в оману людей, щоб вони проголосували за неї. Харків’яни, повірте мені, знають (і харків’яни, і мешканці Харківської област), хто довів країну і їх життя до такого рівня, що навіть і рівнем соромно сьогодні назвати.

- Ну не знаю, мені здається, коли люди сидять в холодних домівках, вони не думають про уряд, вони думають про місцеву владу, все ж таки не всі розбираються.

Ви знаєте, коли люди сидять в домівках, вони думають, як зігріти себе і своїх дітей, як вилікувати, не дай Боже, хвору дитину, як обігріти. А те, що хтось робить спроби перенести свою відповідальність на діяльність місцевої влади, то це марні спроби.

Я сказав, що всі депутати Верховної Ради від Харківщини, всі без винятку, обласна влада, міська влада, повинні поїхати до Києва, зайти до кабінету прем’єр-міністра, міністрів і сказати, що харків’яни потребують включення тепла, а потім ви розбирайтеся з боргами, бо це не приватна лавочка в минулому газової принцеси Юлії Володимирівни Тимошенко. І нічого перекладати це на когось.

Ми пам’ятаємо, коли вона прийшла, то спочатку було зруйновано зв’язки з Газпромом (то РосУкрЕнерго не подобалось, то ще хтось). Я спілкувався з колегами із Запорізької обласної ради, у них є досвід передачі державних ТЕЦ - пакети державних організацій знаходяться в управлінні місцевої влади. В Запоріжжі деякими державними підприємствами управляє управління комунального майна Запорізької обласної ради. Хай це буде в управлінні облдержадміністрації, хай це буде в управлінні міської влади Харкова, тоді можна запитувати з влади. А якщо це робиться навмисно, люди мерзнуть, то будуть вибори, люди не забудуть цих «гарячих днів», які зробила Тимошенко особисто і її підлеглі для Харківщини.

- Якщо стежити за Вашою думкою, певним чином також і місцева влада причетна.

Я ще раз хочу зробити наголос на одному: зараз не час аналізувати, хто в більшій чи в меншій мірі до цього причетний, де хтось недопрацював. Зараз необхідно терміново і негайно вирішити питання, а потім розглядати, хто недопрацював, що потрібно було зробити. Потім треба аналізувати, якщо ми не хочемо повторення Алчевська, коли приїде сюди і МЧС, і вся Укрзалізниця буде тут працювати. Але Харківщина - це не Алчевськ.

- Дай Бог.

Є недопрацювання у всіх гілок влади, але ніхто не розраховував на таку цинічну поведінку уряду. Я можу порівняти це з тим, якщо в лікарнях Харківської області уряд не буде давати інсулін.

- Васілію Вікторовичу, залишилось буквально 2 хвилини. Питання, яке не стосується Харківської області, але мені дуже цікаво задати його саме Вам: як Вам новий президент США? Що Ви про це думаєте?

Мені важко судити про це. Судячи по тому, що за Обаму віддали голоси 56 млн. виборців, то я сподіваюсь, що він користується довірою народу і зумів її завоювати. Хочу нагадати, що Буш переміг, набравши менше голосів, ніж набрав Гор (у Сполучених Штатах інша система голосування). Принаймні, вперше за всю історію цієї країни президентом став афроамериканець.

Головне, щоб не було військової експансії на світ, щоб Сполучені Штати займалися проблемами у себе в країні і не нав’язували свої погляди  і свою геополітику іншим країнам, і в першу чергу, Україні.

- Я зрозумів, дякую.

До побачення.

- Спасибі. Було цікаво. Дійсно.

Версия для печати Переслать

архив
 
Предыдущий месяц Ноябрь, 2020 Следующий месяц
 
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Вс
 
             1
 2  3  4  5  6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23
24
 25  26  27  28  29
 30            
 
вверх назад  
Персональный веб-сайт Василия Викторовича Салыгина